Pomiary transformatorów

Pomiarów dokonujemy wg wytycznych obecnie obowiązujących norm.

Pomiary transformatorów są koniecznościa w każdym przedsiębiorstwie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pomiary transformatorów powinny być wykonywane w odpowiednich czasookresach. Ma to na celu określenie ich stanu faktycznego oraz zużycia urządzenia, które odpowiada za płynnośc dostaw energii do wielu urządzeń. Jest to kluczowe dla poprawnego działania każdego z dużych przedsiębiorstw, ponieważ w dzisiejszych czasach automatyzowanych jest wiele rzeczy. Aytomatyzacja zawitała nie tylko w dużych fabrykach ale również w rolnictwie, przetwórstwie spożywczym i wielu inncyh przedsiębiorstwac. Wykonanie pomiaru czesto jest czynnością, która trzeba zapnalować najlepiej na okresy przestojowe, chyba że zakład może pozwolić sobie na zasilanie rezerwowe z agregatu. Pomiary transformatorów mogą pomóc przedsiębiorstwu po ocenie ich stanu uniknąc awarii systemu zasilania i przygotować się na ewentualną wymiane tych urządzeń. Co za tym idzie, również w zaplanowaniu odpowiendio wydatków.

W pomiarach urządzeń przetwarzających napięcie głównymi wykonywanymi pomiarami są pomiary okresowe i pomontażowe. W skład podstawowych pomiarów wykonywanych okresowo i pomontażowo możemy wyróżnić pomiary:

pomiar rezystancji izolacji uzwojeń
pomiary stanu oleju transformatorowego (dla transformatorów olejowych)
pomiar rezystancji uzwojeń
pomiar przekładni transformatora dla każdego zaczepu
pomiar prądów magnesujących
kontrola osprzętu transformatora

pomiary transformatorów

Korzystamy z szerokiej gamy osprzętu pomiarowego potrzebnego do wykonania wszystkich rodzajów pomiarów.

Firma El-Tech wykonuje pomiary transformatorów przy użyciu nowoczesych rozwiązań oraz urządzeń pomiarowych, które dają wiarygodne wyniki. Po ocenie stanu sygnalizujemy też wszystkie zuważone usterki oraz niedociągnięcia nie tylko samych transformaorów ale też urządzeń współpracujących (rozdzielnic, agregatów, szyn, pól etc.). Wykonujemy pomiary transformatorów w zakresie potrzebnym do oceny ich stanu w zależności od grupy urządzenia, ale dodatkowo na życzenie klienta możemy wykonać również inne rodzaje pomiarów nie wymienionych powyżej jak np. pomiar czasów własnych PPZ, pomiar nierównoczesności otwierania styków głównych, pobranie próbek oleju do ocenienia ich stanu o ile konstrukcja transformatora na to pozwala. Każdy pomiar wyceniany jest indywidualnie w zależności od odległości oraz ilości mierzoych urządzeń. Wykonywaliśmy pomiary transformatorów w całym kraju dla wielu przedsiębiorstw starając się wyjść naprzeciw wymaganiom klienta. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny celem ustalenia szczegółów. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt.

Galeria
Usługi elektryczne

Nasze usługi obejmują instalacje przemysłowe i technologiczne, instalacje budynkowe w obiektach użyteczności publicznej, obiektach mieszkaniowych w zakresie:
- instalacji kablowych nn
- instalacji kablowych SN
- pomiarów elektrycznych (SN i nn)
- teletechniki

Kontakt z EL-TECH

EL-TECH Tomasz Krysiak
Elektroinstalatorstwo
Usługi pomiarowe

Adres:
Ul. Spichrzowa 13
62-200 Gniezno
Telefon:
+48 609 773 138
E-mail:
t.krysiak@eltech-service.pl